25 Mayıs 2019 Cumartesi günü satışa arz edilmek üzere borsamıza gelen 1 adet üründen 0 adedinin analizi yapılmıştır.
Salonumuzda satışlar saat 09:30'da başlamaktadır. Seans sonuçlarını 09:40'tan itibaren online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
   Borsamızdan Haberler
Rol Model Kadın Girişimciler Buluşması Gerçekleştirildi 22.11.2017

Global Girişimcilik Haftası Rol Model Kadın Girişimci Buluşmaları Konferansı, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edirne Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz, Edirne İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serkan Üner ve Başkan Yardımcısı Ayhan Dinç, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan ile Edirne Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile önemli başarılara imza atan modacı Yaşariye Doğan ile işletmeci Necla Yeşilbahçe’nin katılımlarıyla gerçekleştirilen konferansa, Edirne Ticaret Borsası'nı (ETB) temsilen Meclis Başkanı Fedai Canım iştirak etti.

Konferansta yaptığı konuşmada; rol model olan girişimci kadınlarımızın başarı öykülerinin, kadınlarımızı ekonomiye katılmak için yüreklendireceğini ifade eden Canım; "Türkiye 80 milyonu aşan nüfusuyla, en genç işgücüne sahip ülkelerin başında gelmektedir. Son verilere göre ülkemizde nüfus dağılımına baktığımızda %51 erkek, %49 kadın olmasına rağmen; erkek girişimci oranı %75 iken kadın girişimci oranımız ise maalesef %25 olarak görülmektedir. Nüfus dağılımındaki oran maalesef girişimcilik faaliyetlerinde yakalanamamıştır. Gelişmiş ülkelere bakıldığında ise kadın girişimci oranının erkek girişimcilere göre fazla olduğu görülmektedir." dedi.

Kadın girişimci programlarını yaygınlaştırmak, kadınların finansmana erişim imkanlarını artırmak, iş gücü piyasasının özellikle kadınlar için esnekleştirilmesini sağlamak gerektiğini belirten Canım; " Dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmak istiyorsak, kadınlarımız iş hayatının içinde, hak ettikleri yerlerini mutlaka almalıdır. Kadınımızı sadece iş dünyasına değil; siyasete, yönetim kademelerine yani hayatın tam içine konumlandırmak zorundayız. Ülkemizin her yerinde kadınlarımız özgür ve öz güven sahibi olabilmelidir.Sizler gibi başarılı olan kadın girişimcilerimizin varlığı, bütün illerde genç kızlarımıza girişimci olma konusunda rol model oluşturacaktır. Kadın eli değmeden kalkınma ve daha güzel bir dünya mümkün değildir. Kadınımızı iş hayatının içine dahil edemezsek zenginleşmemiz ve yaşam kalitemizin yükselmesi bir hayalden öteye gidemeyecektir." dedi.

Yayın Tarihi: 23 Kasım 2017 Perşembe, 10:30

 • Borsamızdan Haberler
  Borsamızdan Duyurular
  TOBB Haberler
  TOBB Duyurular
  HIZLI ERISIM LINKLERI
  MOBIL UYGULAMALAR
  Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:7 - EDİRNE
  Tel: 0.284.226 85 00(Pbx) • Faks: 0.284.226 85 01
  Canlı Hayvan Satış Tesisleri Tel: 0.284.226 85 00(161) Faks: 0.284 226 85 02
  Süpürge Teli Satış Tesisleri Tel:0.284.235 53 85
  Lalapaşa İrtibat Bürosu Tel: 0.284.321 40 56 • Süloğlu İrtibat Bürosu Tel:0.284.311 32 11
  Istatistik | Bilgi Edinme | Iletisim