Hububat, Canlı Hayvan ve Süpürge Teli satış salonlarımızın bilgilerini online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
   Borsamızdan Haberler
Oda ve Borsa’lar “Gelecek Saroz” İçin Buluştu 10.07.2018

Edirne Ticaret Borsası (ETB) ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) öncülüğünde, Enez Belediyesiyle birlikte ortaklaşa ‘Gelecek Saroz’ başlığı altında 10 Temmuz 2018 Salı günü gerçekleştirilen etkinlikte oda ve borsalar Enez’de toplandı.

ETB Yönetimi Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım ile ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve ETSO Meclis Başkanı Emre Alp, Edirne ili oda ve borsalarının yönetim kurulu ve meclis toplu olarak geldikleri Enez’de, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı Tarafından karşılandı. Ardından toplantının yapılacağı Enez Belediye Meclis salonuna geçildi.

Enez Belediye Başkanı Bostancı, Enez ilçesinin doğa ve tarih konusunda dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu vurgulayarak; “İlçemizin nüfusu 5 bin kişi. Ama yaz aylarında nüfusumuz 150 bin oluyor. Bize gelen 5 bin kişilik ödenekle 150 bin kişiye hizmet etmemiz çok zor. Enez ilçemiz doğayla baş başa çok güzel bir ilçemizdir. Temiz deniziyle, tarihiyle, kuş cenneti olması dolayısıyla çok sayıda turist çekiyoruz” dedi.

ENEZ-KEŞAN YOLU

Bostancı, Enez’in tam bir doğa cenneti olmasına rağmen ulaşımda büyük sorunlar yaşandığının altını çizerek, “Bize ulaşmak için gelinen yolların tamamının durumu kötü. Biz bunları anlata anlata birazda olsa yol kat ettik. Ama bu yetersiz. Sizden ricam nereye gidersek gidelim, Enez-Keşan yolumuzu anlatalım. Ankara’da bakanlara ve siyasilere bu yolun yapımının önemini anlatalım. Sizden beklentimiz bu. Hep birlikte Enez’e sahip çıkalım. Enez’imizi hep birlikte kalkındıralım” diye konuştu.

ÖZTÜRK, ”30 YILDIR SAROS’A GELEN BİRİYİM”

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Saroz’daki yapılaşmayı uzun yıllar boyunca yakından takip ettiğini ifade ederek, “30 yıldır Saroz’a gelirim. Ama yollarımızın iyi olmaması nedeniyle ulaşımda güçlük çekmekteyim. Biz Edirne Ticaret Borsası olarak elimizden geleni yapacağız. Hükümet Enez’e özel bir bütçe belirlemeli. 5 bin kişi için gönderdiği bütçeyle 150 bin kişiye hizmet edilemez. Hizmetin iyi olması içinde hükümete bu konuyu iyi anlatmalıyız. Bölgedeki gelişmeleri planlı ve projeli olarak yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.

ZIPKINKURT, “DESTEĞİMİZİ VERECEĞİZ”

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, kendilerinin de üzerlerine düşen görevi yerine getireceğini dile getirerek, “Enez İlçemize katkı sağlamak için bugün buraya geldik. Yönetim kurulu üyelerimiz ve meclis üyelerimizle bu güzel ilçemizin yanındayız. Gereken desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Uzunköprü ve Keşan ilçesindeki oda ve borsa başkanları da sorunları ve çözüm yolları hakkındaki önerilerini anlattı. Enez Belediyesinde yapılan etkinliğin ardından toplantıya katılan oda ve borsa yöneticileri Enez Limanındaki “Gırgır ve Trol” istemiyoruz eylemine katılarak bölge halkına destek verdi.

Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2018 Çarşamba, 09:38

 • Borsamızdan Haberler
  Borsamızdan Duyurular
  TOBB Haberler
  TOBB Duyurular
  HIZLI ERISIM LINKLERI
  MOBIL UYGULAMALAR
  Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:7 - EDİRNE
  Tel: 0.284.226 85 00(Pbx) • Faks: 0.284.226 85 01
  Canlı Hayvan Satış Tesisleri Tel: 0.284.226 85 00(161) Faks: 0.284 226 85 02
  Süpürge Teli Satış Tesisleri Tel:0.284.235 53 85
  Lalapaşa İrtibat Bürosu Tel: 0.284.321 40 56 • Süloğlu İrtibat Bürosu Tel:0.284.311 32 11
  Istatistik | Bilgi Edinme | Iletisim