Hububat, Canlı Hayvan ve Süpürge Teli satış salonlarımızın bilgilerini online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
Salonumuzda satışlar saat 09:30'da başlamaktadır. Seans sonuçlarını 09:40'tan itibaren online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
   Borsamızdan Haberler
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 73.ncü Genel Kurulu 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 73.ncü Genel Kurulu 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB-ETÜ) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, TOBB delegeleri, camianın temsilcileri ve çok sayıda basın mensubunun katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıya, Edirne Ticaret Borsası’nı (ETB) temsilen Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri iştirak etti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada “Zaman, daha güçlü Türkiye için, dayanışma içinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı. Türkiye’nin yarınını, bugününden çok daha güzel yapma zamanı.” ifadesini kullandı.​

Genel Kurul kapsamında; Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, milletvekilleri ve TOBB delegelerinin katılımlarıyla düzenlenen törenle, TOBB delegesi olarak 10 ve 20 yılını dolduranlara, son seçimlerden bu yana ahirete intikal eden Oda ve Borsa Başkanlarının ailelerine ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Başkanlık yapmış olan Ali Coşkun’a Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket takdim edildi.

Genel Kurul toplantısı öncesi 23 Mayıs 2017 tarihinde TOBB Merkezinde geleneksel olarak gerçekleştirilen yöresel ürün tanıtımı organizasyonu kapsamında, Türkiye’nin 81 ilinden gelerek Ankara’da buluşan 365 oda ve borsa temsilcisinin de içerisinde bulunduğu yaklaşık 5.000 katılımcıya Edirne Ticaret Borsası tarafından Tava Ciğer, Edirne Beyaz Peyniri, Badem Ezmesi ve Bademli Kurabiye ikram edilerek Edirne’nin tanıtımı yapıldı.

ETB’ye tahsis edilen stant içerisinde gün boyunca hazır bulunan meclis ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ziyaretçilere Borsa’nın faaliyetleri ve projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Edirne Valiliği tarafından hazırlatılan “Edirne Tanıtım Filmi” ile “ETB Tanıtım Filmi”nin gösterimine ilave olarak Borsa üyelerinin faaliyet konularına göre indekslendiği basılı yayın ile 2016 yılı faaliyet raporunun dağıtımı da gerçekleştirildi.

İkram konusu tüm ürünlerin yüksek beğeniyle karşılandığı organizasyonda, Edirne Beyaz Peyniri ve Tava Ciğer özel ilgi gördü. Ziyaretçilere ürünleri nasıl temin edilebilecekleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Edirne Tava Ciğerinin diğer yöresel ürünlerden farklı olduğu ve yerinde tadına bakılması gereken bir değer olduğu ifade edilerek, tarihi ve turistik zenginlikleri de görebilmeleri amacıyla Edirne’ye davet edildi.

Yayın Tarihi: 26 Mayıs 2017 Cuma, 19:49

 • Borsamızdan Haberler
  Borsamızdan Duyurular
  TOBB Haberler
  TOBB Duyurular
  Ekonomik Göstergeler
  HIZLI ERISIM LINKLERI
  MOBIL UYGULAMALAR
  Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:7 - EDİRNE
  Tel: 0.284.226 85 00(Pbx) • Faks: 0.284.226 85 01
  Canlı Hayvan Satış Tesisleri Tel: 0.284.226 85 00(161) Faks: 0.284 226 85 02
  Süpürge Teli Satış Tesisleri Tel:0.284.235 53 85
  Lalapaşa İrtibat Bürosu Tel: 0.284.321 40 56 • Süloğlu İrtibat Bürosu Tel:0.284.311 32 11
  Istatistik | Bilgi Edinme | Iletisim