Hububat, Canlı Hayvan ve Süpürge Teli satış salonlarımızın bilgilerini online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
Salonumuzda satışlar saat 09:30'da başlamaktadır. Seans sonuçlarını 09:40'tan itibaren online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
   Borsamızdan Haberler
Edirne Ticaret Borsası 15. Konya Tarım Fuarını Ziyaret Etti.

Edirne Ticaret Borsası (ETB) tarafından, Türkiye'nin en büyük fuar organizasyonları içerisinde bulunan 15. Konya Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’na 21-23 Mart 2017 tarihlerinde 120 kişiden oluşan heyet ile ziyaret programı gerçekleştirildi. ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım’ın himayelerinde gerçekleştirilen programa; Borsa üyeleri ile ulusal basın ajanslarının ve yerel basının temsilcileri iştirak etti.

Organizasyondaki hedef; üyelerin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak amaçlarına uygun olarak, tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan gelişmelerin yakından takip edilmesi, gelişen teknolojinin sektörde meydana getirdiği yeniliklerin yerinde incelemesini sağlamanın yanında, üyeler arasındaki birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi olarak belirlendi.

Program kapsamında; Eskişehir ve Konya Ticaret Borsaları ziyaret edilerek Elektronik Satış Salonu ve Ürün Analiz Laboratuvarında yürütülen faaliyetlerin yerinde inceleme fırsatı bulundu. Ayrıca Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen makamında ziyaret edildi.

Fuar organizasyonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Üyelerimizle birlikte ulusal ve uluslararası nitelikteki fuarlara katılıyoruz. Değişik sektörlerde faaliyet gösteren birçok firmanın katılım sağladığı organizasyonlarda işlerimiz ile ilgili birçok makineyi ve farklı teknolojileri bir arada inceleme imkânı buluyoruz. Fuarların üyelerimizin işlerini geliştirmelerine ve vizyonlarını geliştirmelerine önemli katkı sağladığını düşünüyoruz.” dedi.

Organizasyonlara üyelerin yoğun ilgi ve katılım göstermesinden mutlu olduklarını belirten Edirne Ticaret Borsası (ETB) Meclis Başkanı Fedai Canım; “Fuarlar yeni gelişmeleri görmek, ufkumuzu genişletmek, bilgimizi arttırmak ve ikili iş diyaloglarımızı geliştirmek adına çok faydalı oluyor. Aynı zamanda üyelerimiz ve üreticilerimiz arasında arkadaşlığın dostluk gelişiyor, birlik ve beraberlik pekişiyor.” dedi.

Konya Tarım Fuarı’nı ziyaret eden heyet gelişen teknoloji ve sistemler hakkında ayrıntılı bilgi alma imkanı elde etti. Fuar 7 ayrı salonda 66.000 m2 kapalı, 20.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 86.000 m2’lik sergileme alanında; Türkiye, Almanya, Avusturya, Avustralya, Belçika, Çin, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, İtalya, İspanya, Japonya, Slovenya, ABD ve Tayvan’dan 1.200 marka, 402 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile Tarım Makineleri, Organik Tarım, Dijital Portatif Ölçüm Cihazları, Güneş Enerjisi ile Çalışan Pompalar, İlaçlama Makineleri, Analiz Laboratuvarı, Tarımsal Eğitim Hizmetleri, Biyolojik Mücadele, Depolama, Tarım Sigortaları, Tarım Teknolojileri, Tarımsal Bilişim, Tarımsal Sertifikasyon gibi sektörler temsil edildi.

Yayın Tarihi: 28 Mart 2017 Salı, 18:10

 • Borsamızdan Haberler
  Borsamızdan Duyurular
  TOBB Haberler
  TOBB Duyurular
  Ekonomik Göstergeler
  HIZLI ERISIM LINKLERI
  MOBIL UYGULAMALAR
  Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:7 - EDİRNE
  Tel: 0.284.226 85 00(Pbx) • Faks: 0.284.226 85 01
  Canlı Hayvan Satış Tesisleri Tel: 0.284.226 85 00(161) Faks: 0.284 226 85 02
  Süpürge Teli Satış Tesisleri Tel:0.284.235 53 85
  Lalapaşa İrtibat Bürosu Tel: 0.284.321 40 56 • Süloğlu İrtibat Bürosu Tel:0.284.311 32 11
  Istatistik | Bilgi Edinme | Iletisim