Hububat, Canlı Hayvan ve Süpürge Teli satış salonlarımızın bilgilerini online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
   Borsamızdan Haberler
Trakya Üniversitesi'nden Borsaya Ziyaret. 04.01.2017

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mümin Şahin ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Rıdvan Canım tarafından Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) ziyaret gerçekleştirildi. ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca ve Meclis Üyesi Ahmet Özmen programda hazır bulundu.

Edirne Ticaret Borsası’nın amacının paydaşları olan kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte etkili çalışmalar yaparak şehrin dinamiklerini harekete geçirmek olduğuna vurgu yapan ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Bölgemiz için önemli güç ve değerlerden birisi olarak gördüğümüz Trakya Üniversitesi’nin desteğini hissetmek bizler için çok önemli. Türkiye'nin gelişmişlik seviyesinin yükseltilmesi adına önemli ve gerekli olan Üniversite/Özel Sektör işbirliğini geliştirerek Bölge için katma değeri yüksek çalışmalar yapmak istiyoruz. Kuruluşu için destek verdiğimiz Arda Meslek Yüksekokulu bünyesinde, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılacak ortak akıl çalışmalardan çıkacak sonuçlara göre açılacak, bölgenin ihtiyaçlarına cevap veren eğitim programlarının şehrimiz ve bölgemiz adına faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

Özel sektör yeni bir ürünle kendi alanında atılım yapacağı zaman, gerekli ön araştırmayı en doğru şekilde yapmak istediğini ifade eden Öztürk; “Bu amaçla kurulan teknoparkların birisi de şehrimizde bulunuyor. Bu avantajı en iyi şekilde kullanmak gerektiğine inanıyorum. Sanayi kuruluşlarının araştırma geliştirme departmanları ile akademisyenlerimiz birlikte ortak çalışmalar yaptığında, üniversite-sanayi işbirliğiyle ortaya çıkacak ürünler şehrimize değer katmanın yanında, markalaşma sürecine ve ekonomik gelişimine de fayda sağlayacaktır. Şehrimizin ana geçim kaynağı olan tarım sektörünün gelişimine destek olmak amacıyla araştırma, proje geliştirme ve yenilikçi model uygulamaları yapmak üzere AgroPark oluşturulmasının uygun olacağını düşünüyoruz.” dedi

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu şehirdeki tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği içerisinde yapacakları çalışmaların Edirne için faydalı olacağını ifade ederek, “Üniversite ve özel sektör işbirliği adına yapılacak çalışmalar bünyemizde bulunan Teknopark vasıtasıyla desteklenmektedir. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden elde edilen gelirin sanayi faaliyetleriyle desteklenerek artırılması amacıyla gerekmektedir. Bu konuda Arda Meslek Yüksekokulu içerisinde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
 

Yayın Tarihi: 04 Ocak 2017 Çarşamba, 14:18

 • Borsamızdan Haberler
  Borsamızdan Duyurular
  TOBB Haberler
  TOBB Duyurular
  Ekonomik Göstergeler
  HIZLI ERISIM LINKLERI
  MOBIL UYGULAMALAR
  Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:7 - EDİRNE
  Tel: 0.284.226 85 00(Pbx) • Faks: 0.284.226 85 01
  Canlı Hayvan Satış Tesisleri Tel: 0.284.226 85 00(161) Faks: 0.284 226 85 02
  Süpürge Teli Satış Tesisleri Tel:0.284.235 53 85
  Lalapaşa İrtibat Bürosu Tel: 0.284.321 40 56 • Süloğlu İrtibat Bürosu Tel:0.284.311 32 11
  Istatistik | Bilgi Edinme | Iletisim